48 91 578 24 38 ps.eltech@gmail.com

Energooszczędne ogrzewanie

Junkers-Bosch oferuje szeroki wybór energooszczędnych gazowych kotłów grzewczych: konwencjonalne, kondensacyjne, wiszące, stojące, jedno- i dwufunkcyjne.Najważniejsze korzyści to: szeroki zakres mocy, oszczędność gazu i energii, oszczędność miejsca, łatwa obsługa oraz wysoki komfort i bezpieczeństwo.

Kotły kondensacyjne

junkers kotły kondensacyjneTechnika kondensacyjna - rozwiązania na miarę potrzebZjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.

Aby wodę o temperaturze 100°C zamienić w parę, należy dostarczyć pewną ilość energii cieplnej. Gdy powstała para zetknie się z powierzchnią o niskiej temperaturze, skropli się na tej powierzchni i odda przy tym taką samą energię, która wcześniej była potrzebna, aby nastąpiło odparowanie.

Zasadę kondensacji wykorzystano rówież w technice grzewczej. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Oznacza to oszczędność energii nawet do 25%.Podstawowe zalety techniki kondensacyjnej:- efektywne wykorzystanie energii zawartej w paliwie - efektywność energetyczna do 94% (sprawność znormalizowana do 109%)- bezpieczeństwo eksploatacji- możliwość stosowania różnych przewodów powietrzno-spalinowych- cicha praca urządzeń- wysoka trwałość związana przede wszystkim z zastosowaniem wymiennika ze specjalnego stopu aluminiowo-krzemowego z dodatkiem magnezu, odpornego na korozję w kontakcie z kondensatem- redukcja emisji szkodliwych substacji - znak Błękitnego Anioła"

Kotły konwencjonalne

junkers kotły kowencjonalne

Kotły konwencjonalne - szeroki asortyment, wybór dla każdegoKotły konwencjonalne Junkers-Bosch to sprawdzona technologia i nowoczesne podzespoły wykonane z trwałych i wysokiej jakości materiałów. Obsługa tego typu urządzeń nie jest skomplikowana dzięki zaawansowanej technice regulacji i wyraźnemu wyświetlaczowi. Junkers oferuje wybór urządzeń w zależności od indywidualnych wymagań, dodatkowego wyposażenia oraz wielkości mocy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż zapoznałem się klauzulą informacyjną